Honor X10 yeni bir özellikle gelecek!

Honor X10 yeni bir özellikle gelecek!

9 Mayıs 2020 0 Yazar: Berkay Arif Yavuz

Geçtiğimiz günlerde Honor X10 akıllı telefonunun çıkış tarihi belli olmuştu. Cihazın bu zamana kadar birçok özellikleri sızdırıldı. Telefonun çok ses getirecek özelliklerinden birisi de daha düşük  fiyat etiketi ile 5G bağlantısını destekleyecek. Honor X10 yeni bir özellikle gelecek!

İşte Honor X10 yeni özelliği!

Weibo’da paylaşılan gönderiye göre Honor’un grafen bazlı bir soğutma sistemi kullanacağını gösteriyor. Cihazı soğutmak için büyük bir grafen bazlı tabaka kullanılacaktır. Grafen bazlı ısı emici tabaka daha önce Huawei Mate serisi cihazlarda da görünüyordu. Peki Honor X10’daki soğutma sisteminin amacı nedir? Telefonun 5G özelliğine sahip olacağını bildiğiniz gibi, 5G’li cihazlar ısınma ve 4G cihazlarına kıyasla daha fazla pil kullanma eğilimindedir. Bu nedenle, grafen bazlı bir soğutma sistemi kullanışlı olacak ve akıllı telefonun performansını artıracaktır.

honor x10 özellik

Honor X10 Özellikleri

Cihazın özelliklerinden kısaca bahsedelim. Cihaz 6.63 inç FHD + ekrana sahip. Kameraya gelecek olursak 40 Megapiksel Sony IMX600 sensörü, 8 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 Megapiksel derinlik sensörü bulunan üçlü arka kamera kurulumu var. Ön kamera için 16 Megapiksel açılır kamera var. Yani Honor 9X gibi çentiksiz bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kirin 820 5G yonga seti cihaza güç sağlayacak. 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama seçenekleriyle kutudan çıkacak. Cihaz 22.5W hızlı şarj desteğine sahip olup 4200mAh bataryadan güç verecek.