iPad ile nasıl not alıyoruz? (Video)

iPad ile nasıl not alıyoruz? (Video)

9 Mayıs 2020 0 Yazar: Berkay Arif Yavuz

Apple için özel içerikler ürettiğimiz Sihirli Elma YouTube kanalımızda sizler için farklı videolar hazırlamaya devam ediyoruz. Bu videomuzda iPad ile not alma sorusuna cevap veriyoruz. Ayrıca sizler için seçtiğimiz en iyi ücretli ve ücretsiz iPad en iyi not uygulamaları hangileri gösteriyoruz.

iPad ile not almak!

İster bir öğrenci olun, isterseniz de araştırmayı seven bir kişi. Bugün sizlere önereceğimiz en iyi iPad not alma uygulamaları ile işleriniz oldukça kolaylaşacak. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri Sihirli Elma YouTube kanalında hazırladığımız video ile baş başa bırakalım. İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

iPad ile hangi uygulamaları kullanarak not alabilirsiniz?iPad ile not almak için, iPad’in kutusundan çıkmayan Apple Pencil‘ı da ayrıca satın almanız gerekiyor. Böylelikle iPad ile kalem kullanarak not alabilirsiniz. iPad ile not almak içinse farklı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalardan ilki olan Notlar uygulaması Apple’ın kendi yerleşik uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama iCloud ile eşitlendiği için buradaki tüm notlarınız her zaman her yerden erişilebilir hale geliyor. Ayrıca ücretsiz olan bu uygulama ile en basit şekilde notlarınızı tutabilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz diler uygulama ise Google Keep. Google’ın kendi uygulaması olan bu uygulama dilediğiniz tüm cihazlarda çalışıyor. iPad üzerinden aldığınız notlara hem Android cihazlardan hem de dilediğiniz tarayıcı üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Bu uygulamayı en cazip kılan ise, notlarınızı dilediğiniz kişiler ile rahatça paylaşabilmeniz ve onlar ile beraber notlar üzerinde değişiklik yapabilmeniz. Önerdiğimiz son uygulama ise Notability.  Şu anda 59.99 TL gibi bir fiyata sahip olan not uygulaması uzun vadede kullanıcıların parasının hakkını ödeyen bir uygulama. El yazısını normal metne çevirme, PDF üzerine not alma, not alırken senkron bir şekilde ses kayıt etme gibi özellikleri tüm ögrenciler için ideal.

Sizler için önerdiğimiz not uygulamalarından herhangi birisini kullanıyorsanız bizlere tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!